Vítáme Vás v našem velkoobchodu Náš velkoobchod je určen pro nákup produktů velkoobchodním způsobem a to pouze pro podnikatelské subjekty. Pro možnost nákupu je nutná registrace v eshopu, kterou musíme schválit pro další spolupráci. Ceny produktů se mění každé pondělí v závislosti na kurzu Euro a obratových hodnotách za uplynulý týden.

Quinoa (Merlík čilský)

Kód: 145
ZdarmaZdarma
quinoa 25 kg
4 000 Kč
Pro vytvoření objednávky nutná registrace

Velikost balení: 25 kg

Quinoa přirozeně neobsahuje lepek a je tedy vhodná pro celiaky. Těší se stále vzrůstající popularitě v českých kuchyních jelikož její uplatnění je velice široké. Je ideální přílohou tam, kde jste doposud používali bílou rýži, bulgur nebo kuskus. Věděli jste, že NASA tuto plodinu zařadila na seznam potravin, kterou astronauti konzumují při pobytu ve vesmíru?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hlavní složkou quinoy jsou škrob, který tvoří 60% a bílkoviny, které tvoří až 15%. Ve větším zastoupení obsahuje i nerozpustnou vlákninu. Další součástí quinoy jsou všechny esenciální aminokyseliny, takže by quinoa neměla chybět v jídelníčků veganů a vegetariánů. Najdeme v ní i cukry a menší množství zejména nenasycených mastných kyselin. Je také bohatá na vitamíny B1, B2, C, E, kyselinu listovou, betakaroten a antioxidanty. Má v sobě i vápník, fosfor, draslík, hořčík, mangan, měď i zinek. Navíc neobsahuje lepek.

Průměrné nutriční hodnoty

ve 100 g

Energetická hodnota

 1 539 kJ / 368 kcal

Tuk

6,1 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

0,71 g

Sacharidy

64,2 g

- z toho cukry

0,2 g

Bílkoviny

14,1 g

 

 

Výrobce: JM UNION s.r.o. , Komenského 264/5, 500 03 Hradec Králové

 

Vyrobeno v České republice

 Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. Informace o jednotlivých produktech hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

Doplňkové parametry

Kategorie: Super výživa (Super Nutrition)
Hmotnost: 25 kg