Vítáme Vás v našem velkoobchodu Náš velkoobchod je určen pro nákup produktů velkoobchodním způsobem a to pouze pro podnikatelské subjekty. Pro možnost nákupu je nutná registrace v eshopu, kterou musíme schválit pro další spolupráci. Ceny produktů se mění každé pondělí v závislosti na kurzu Euro a obratových hodnotách za uplynulý týden.

Inulin

Kód: 181
ZdarmaZdarma
inulin
4 650 Kč
Pro vytvoření objednávky nutná registrace

Velikost balení: 25 kg

Inulin nabízí řadu příznivých zdravotních účinků. Je považován za prebiotikum, tzn. že se jedná o sacharid, který bakterie v trávicím traktu využívají k produkci nutrientů, jenž jsou prospěšné pro lidský organismus.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Inulin prochází trávicím ústrojím téměř nezměněn, odolává kyselému prostředí žaludečních šťáv a trávicím enzymům. Inulin začíná působit až v tlustém střevě, kde je fermentován bakteriemi tlustého střeva. Inulin jako prebiotikum (rozpustná vláknina) tvoří substrát a stimuluje růst bifidogenních baktérií. Na rozdíl od nerozpustné vlákniny, která není rozložitelná trávicími enzymy, je inulin hydrolyzován a štěpen v tlustém střevě enzymy, které jsou produkovány bifidogenními bakteriemi. Přítomnost bifidogenních baktérií přispívá k udržení správné funkci střeva a k ochraně před infekcemi. Mikroflóra trávicího traktu se také podílí na tvorbě vitamínu B12, K1 a K2 a protože inulin stimuluje růst žádoucí mikroflóry, má také vliv na množství těchto vitaminů. Inulin dále plní preventivní funkci před výskytem zubního kazu.

V potravinářství se inulin přidává do velkého množství potravinářských výrobků. Uplatní se např. při výrobě pečiva a chleba, masných a mléčných výrobků, cukrovinek, ovocných šťáv nebo nealkoholických nápojů. Nejčastější důvodem přidání inulinu do receptury je snížení celkové energetické hodnoty výrobku, navýšení rozpustné vlákniny a zlepšení textury výrobku. V mléčných výrobcích se inulin využívá jako náhrada cukru nebo tuku a dochází ke snížení celkové energie (energetické hodnoty potraviny).

 

Průměrné nutriční hodnoty

ve 100 g

Energie

832 kJ / 198 kcal

Tuk

   0,0 g

- z toho nasycené mastné kyseliny

0,0 g

Sacharidy

99,0 g

- z toho cukry

  0,0 g

Bílkoviny:    

0,0 g

Sůl

0,0 g

 

Výrobce: JM UNION s.r.o. , Komenského 264/5, 500 03 Hradec Králové

 

Vyrobeno v České republice

 Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. Informace o jednotlivých produktech hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

Doplňkové parametry

Kategorie: Sacharidy a cukry
Hmotnost: 25 kg