Vítáme Vás v našem velkoobchodu Náš velkoobchod je určen pro nákup produktů velkoobchodním způsobem a to pouze pro podnikatelské subjekty. Pro možnost nákupu je nutná registrace v eshopu, kterou musíme schválit pro další spolupráci. Ceny produktů se mění každé pondělí v závislosti na kurzu Euro a obratových hodnotách za uplynulý týden.

Himalájská růžová sůl jemná

Kód: 154
Tip
ZdarmaZdarma
růž.sůl
1 200 Kč
Pro vytvoření objednávky nutná registrace

Velikost balení: 25 kg

Himalájská sůl je narůžovělá směs, která byla podrcena z kamene soli. Himalájská sůl má ve svém složení spoustu minerálních látek. Jedná se o přírodní sůl, bohatou na draslík, sodík, železo, mangan, hořčík a v poslední řadě zinek. Himalajskou sůl můžeme používat do sladkých i slaných pokrmů. Také ji můžeme použít do koupele či jako součást pleťové masky. Himalájská sůl neobsahuje lepek, glutamat ani žádné barviva a konzervanty.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  • jedlá sůl z Himalájí
  • čistá přírodní ručně těžená a ručně praná sůl té nejvyšší kvality
  • tato růžová sůl se těží tradičním způsobem ze stovky miliónů let starých moří a pochází tak prakticky z dob, kdy Himaláje byly ještě mořským dnem.
  • Růžová Himalájská sůl je obecně považována za jednu z nejkvalitnějších a nejčistších solí vůbec.
  • Obsahuje celou řadu prospěšných minerálů a stopových prvků.
  • Tato sůl je čistě přírodní produkt, samozřejmě není rafinovaná ani nijak dále upravovaná.
  • Často bývá součástí zeštíhlovacích diet, protože pomáhá bojovat s celulitidou a zabraňuje nadměrnému zadržování vody v těle.

Himalájská sůl, známá v oblasti původu jako "bílé zlato", obsahuje 84 přírodních složek a minerálů, které jsou nezbytné pro zdraví, a to včetně hořčíku, draslíku, vápníku, sodík, fosforu a železa. Typické růžové zbarvení je důsledkem malého množství oxidu železa (rez). Zinek, selen, jód a měď jsou v soli přítomny ve stopovém množství. Obecně je tedy himalájská sůl považována za zdravou sůl, protože neobsahuje žádné chemikálie ani aditiva a protože jde o přirozeně se vyskytující substanci. Obvykle se tato sůl prodává jako hrubozrnná, ale můžete ji také koupit v jemně namleté formě nebo ve velkých blocích, které mohou být použity k unikátním způsobům servírování kulinářských specialit. Bez ohledu na formu, ceněné přínosy minerálů jsou vždy k dispozici.

 

Průměrné nutriční hodnoty

ve 100 g

Energetická hodnota

12 kJ/3 kcal

Tuk

<0,4 g

-z toho nasycené

0,3 g

Sacharidy

<0,1 g

-z toho cukry

                                      0,05 g

Vláknina

<0,5 g

Sůl

94,1 g

Bílkoviny

0,94 g

Vápník

                    205 mg (25,6 %)*

Draslík                      618 mg (30,9 %)*
Železo                 105,4 mg (752,9 %)*

* referenční hodnoty příjmu

 

Výrobce: JM UNION s.r.o. , Komenského 264/5, 500 03 Hradec Králové

 

Vyrobeno v České republice

 Na základě nařízení EU č. 432/2012 nesmíme u produktů uvádět žádná zdravotní tvrzení, která by odkazovala na jejich léčivé účinky. Původní informativní texty jsme přizpůsobili platné legislativě. Informace o jednotlivých produktech hledejte ve veřejně dostupných zdrojích.

Doplňkové parametry

Kategorie: Koření (spices)
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 25 kg